Αποτελέσματα

Κάντε κλικ στα παρακάτω links για να δείτε αναλυτικά αποτελέσματα αθλητών και ομάδων καθώς και τους τρέχοντες πίνακες αξιολόγησης:

Έπιασαν κορυφή Ρηνιώτης και Τόλιου στους ελληνικούς πίνακες αξιολόγησης

RiniotisΆλλαξαν οι κάτοχοι στην 1η θέση των μεγάλων κατηγοριών στους πίνακες αξιολόγησης του Νοεμβρίου, που ανακοίνωσε η ΕλληνικήToliou xalarosi Φίλαθλη Ομοσπονδία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης. Στους άνδρες ανέβηκε στην κορυφή ο Τάσος Ρηνιώτης και στις γυναίκες η Κατερίνα Τόλιου. Και οι δύο ήταν στη 2η θέση τον προηγούμενο μήνα και προσπέρασαν συμπαίκτες τους: Ο μεν τον Γιάννη Σγουρόπουλο, η δε τη Χριστίνα Φίλη. Ο πρωταθλητής Ευρώπης του απλού νέων μάλιστα, υποχώρησε στην 3η θέση, καθώς βρέθηκε από πάνω του και ο Γιώργος Κωνσταντινόπουλος. Υπολογίστηκαν τα αποτελέσματα του Οκτωβρίου από τα διασυλλογικά πρωταθλήματα της Α1, της Α2, της Β’ Εθνικής και όλων των τοπικών κατηγοριών, όπως και τα αναπτυξιακά τουρνουά του Ολυμπιακού και της Κοζάνης.

Τον μήνα αυτόν καταγράφηκαν κι άλλες μεταβολές στις πρώτες 5άδες. Πολύ σημαντική είναι η άνοδος της Όλγας Γεωργοπούλου στο νούμερο 4 των γυναικών, ενώ έξω από τις 5 πρώτες θέσεις έμειναν η Φιλαρέτη Εξάρχου του Δ.Α.Ο. Ταύρου στην ίδια κατηγορία (πήγε στο 8 από το 5), ο Γιάννης Δαμιανής στους νέους (στο 6 από 5), η Χριστίνα Ντεγιρμεντζίογλου των Αετών Πόλης στις παγκορασίδες (στο 7 από 5) και η Έλλη Φίσερ στις Νέες γυναίκες (επίσης στο 6 από 5). Η τελευταία βεβαίως είναι ανενεργή από το καλοκαίρι, λόγω του σοβαρού προβλήματος υγείας, που της παρουσιάστηκε.

Επιπλέον, έχουμε αξιοσημείωτες αλλαγές στις πρώτες 15 θέσεις των πινάκων: Στους Νέους άνδρες ο Δημήτρης Στάμου ανέβηκε στο νούμερο 8 από το 15, ο Μάριος Ελέζογλου των Ποντίων Μελισσίων στο 13 από το 18 και ο Γεράσιμος Πετρής στο 14 από το 19. Στους νέους ο Γεράσιμος Πετρής μπήκε στη 10άδα (νούμερο 9 από 13), ομοίως η Ντανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου στις νεάνιδες (9 από 12), ο Θεμιστοκλής Αδριανός του Γ.Α.Ο. Πειραιά στους παίδες στο νούμερο (9 από 11), η Χρυσάνθη Κοντονικολή του Τελαμώνα Σαλαμίνας στις κορασίδες (10 από 13), ο Σωτήρης Μούσιας του Α.Σ.Ε.Α. Σάρισες Φλώρινας στους παμπαίδες (10 από 15) και η Ερμιόνη Γκόγκα της Αθηνάς Νέου Φαλήρου στις παγκορασίδες (9 από 14). Επίσης, στις νεάνιδες η Θεοδώρα Βασιλειάδου του Εθνικού Αλεξανδρούπολης μετακινήθηκε στο νούμερο 13 (από 19) και στους παμπαίδες ο Ραφαήλ-Παναγιώτης Δήμος του Φάρου Αλεξανδρούπολης στο 11 (από 18) και ο Ηρακλής Κερασίδης του Ρουφ 80 στο 12 (από 16).

Οι πρώτες 5άδες στους πίνακες του Νοεμβρίου (με τις θέσεις των αθλητών/τριών στην αμέσως προηγούμενη έκδοση) είναι οι ακόλουθες:

ΑΝΔΡΕΣ:

1. (2.) Τάσος Ρηνιώτης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2. (3.) Γιώργος Κωνσταντινόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

3. (1.) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

4. («) Κώστας Λαγογιάννης (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

5. («) Γιάννης Βλοτινός (Αρίων Μυτιλήνης)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

1. (2.) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

2. (1.) Χριστίνα Φίλη (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

3. («) Γεωργία Ζαβιτσάνου (Σάρισες Φλώρινας)

4. (8.) Όλγα Γεωργοπούλου (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

5. (4.) Μαρία Χριστοφοράκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ:

1. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2. («) Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. («) Στράτος Δαμιανής (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

4. («) Νίκος Αντωνιάδης (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

5. («) Δημήτρης Κορδούτης (Α.Ο. Ελληνικού)

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ: 

1. («) Κωνσταντίνα Παρίδη (Φοίνικας Πειραιά)

2. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Α.Ο. Ταταύλα)

3. («) Θάλεια Κορδούτη (Σάρισες Φλώρινας)

4. («)  Ελισάβετ Τέρπου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

5. (6.) Έλενη Σοφρά (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

ΝΕΟΙ:

1. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2. («) Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. («) Στράτος Δαμιανής (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

4. («) Δημήτρης Κορδούτης (Α.Ο. Ελληνικού)

5. (10.) Δημήτρης Στάμου (Γ.Α.Σ. Ελευσίς)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ:

1. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Α.Ο. Ταταύλα)

2. («) Ελισάβετ Τέρπου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. (4.) Ελένη Σοφρά (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

4. (3.) Έλλη Φίσερ (Α.Ο. Ταταύλα)

5. («) Αλεξάνδρα Τουντακώβα (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

ΠΑΙΔΕΣ:

1. («) Γιάννης Δαμιανής (Α.Σ. Αετοί Πόλης)

2. (3.) Γεράσιμος Πετρής (Α.Σ. Αετοί Πόλης)

3. (2.) Γεράσιμος Χατζηλυγερούδης (Α.Σ. Αετοί Πόλης)

4. (5.) Αλκιβιάδης Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

5. (4.) Νίκος Κορδαλής (Ε.Α. Βόχας)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

2. (3.) Ντανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

3. (2.) Βασιλική Ηλιοπούλου (Π.Α.Λ. Φοίνικες Πάτρας)

4. (5.) Θεοδώρα Βασιλειάδου (Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

5. (4.) Αθηνά Λιβιεράτου (Π.Α.Λ. Φοίνικες Πάτρας)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:

1. («) Αλέξανδρος Μαδέσης (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

2. («) Κίμωνας Μήτκας (Α.Σ. Φάρος Αλεξανδρούπολης)  

3. («) Ευστάθιος-Εφραίμ Μανωλόπουλος (Παράδεισος Αμαρουσίου)

4. («) Γιώργος Κατσαπρακάκης (Παράδεισος Αμαρουσίου)

5. («) Βασίλης Τζιότζιος (Α.Φ. Άδωνις Θεσσαλονίκης)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. («) Δήμητρα Πετσίβα (Α.Ο.Ε.Α. Αθηνά Νέου Φαλήρου)

2. (3.) Νεφέλη Καφάτου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. (2.) Ευγενία Καραθανάση (Ηράκλειο 2001)

4. (6.) Ευαγγελία Μεραμβελλιωτάκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

5. (4.) Φωτεινή Τράκα (Ηράκλειο 2001)

                                      

Σύστημα Online Δηλώσεων

Κάντε κλικ εδώ για να μεταφερθείτε στην ver. 2 του συστήματος online δηλώσεων της Ε.Φ.Ο.Επ.Α.

Είσοδος



gpsport zeusimages genesislogo

stiga-728-looped

images new logo gerflor