Νούμερο 2 στον πίνακα αξιολόγησης των ανδρών ο Παπαδημητρίου

Xania agones_2019_PapadimitriouΤους πίνακες αξιολόγησης του Ιανουαρίου εξέδωσε η Ελληνική Φίλαθλη Ομοσπονδία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης. Η σημαντικότερη μεταβολή είναι η άνοδος του Δημήτρη Παπαδημητρίου (φωτό) στο νούμερο 2 (από το 7) των ανδρών ύστερα από τα καλά αποτελέσματά του στην Α1 εθνική κατηγορία. Επίσης με θετικές επιδόσεις στο πρωτάθλημα της Α1 μπήκε η Όλγα Γεωργοπούλου στην πρώτη 5άδα των γυναικών πηγαίνοντας στο νούμερο 4 (από το 8). Να σημειωθεί ότι στους συγκεκριμένους πίνακες υπολογίστηκαν οι αγώνες του Δεκεμβρίου, γι’ αυτό και μεταφέρονται για τον άλλον μήνα οι προβλεπόμενες αλλαγές για τους αθλητές, που άλλαξαν ηλικιακή κατηγορία με την είσοδο του 2020. Στον πίνακα των παίδων για παράδειγμα, επανήλθε στην κορυφή ο Σωκράτης Γιαννούτσος, ο οποίος όμως, βρίσκεται και τυπικά πλέον στην κατηγορία των νέων (από την κορυφή έπεσε ο 15χρονος Αλέξανδρος Μαδέσης).

Από την πρώτη 5άδα βγήκαν αυτόν τον μήνα ο Κώστας Λαγογιάννης της ΑΕΚ στους άνδρες (στο 7 από 4), η Ελισάβετ Τέρπου του Ολυμπιακού στις γυναίκες (στο νούμερο 7 από 5) και ο Ζήσης Δουκέρης του Π.Κ.Δ. Ταύρου στους νέους (στο 6 από 4).

Αρκετές αξιοσημείωτες αλλαγές καταγράφηκαν στις πρώτες 15 θέσεις των πινάκων. Στους παμπαίδες ο Πέτρος Λιώτσης από τον Νηρέα Καρδαμύλων της Χίου αναρριχήθηκε στο νούμερο 8 από το 17 του Δεκεμβρίου και ουσιαστικά αυτή τη στιγμή είναι ο πρώτος στην κατηγορία του, καθώς όσοι τον περνούν στους βαθμούς αγωνίζονται πια με τους παίδες. Η Μαρία Δημητρίου της Ελευσίνας πήγε στο νούμερο 11 (από 14) στις νεάνιδες και στο 15 (από 22) στις Νέες γυναίκες. Στους άνδρες ο Τάσος Ρηνιώτης του Ολυμπιακού ανέβηκε στο 6 (από 8) και στις γυναίκες η Χρυσή Φωτιάδου στο 14 (από 19). Επίσης, ο Γιάννης Μπόσκοβιτς μετακινήθηκε στο 8 (από 11) και ο Κωνσταντίνος Στάμου στο 10 (από 16) στους Νέους άνδρες, ο Κωνσταντίνος Μηλικούδης στο 10 (από 13) στους παίδες, η Στέλλα Τζαρίδου της Δύναμης Λάρισας στο 10 (από 12) και η Δέσποινα Άμπα από τις Σάρισες Φλώρινας στο 15 (από 17) στις κορασίδες και η Βασιλική Ηλιοπούλου από τους Φοίνικες Πάτρας στο 14 (από 16) στις νεάνιδες.

Άνοδο είχαν στους νέους o Κωνσταντίνος Καραμαντζιάνης (στο 9 από 15) και ο Αλέξης Κουλουριώτης (στο 12 από 18), απλά βρίσκονται πλέον στην επόμενη ηλικιακή κατηγορία.

Οι πρώτες 5άδες στους πίνακες αξιολόγησης του Ιανουαρίου (με τις θέσεις των αθλητών τον προηγούμενο μήνα) είναι οι ακόλουθες:

ΑΝΔΡΕΣ:

1. («) Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

2. (7.) Δημήτρης Παπαδημητρίου (Α.Ο. Ταταύλα)

3. (2.) Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

4. (3.) Γιάννης Σγουρόπουλος (Γ.Σ. Άρης Βούλας)

5. («) Γιώργος Κωνσταντινόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

1. («) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

2. («) Μαρία Χριστοφοράκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. («) Χριστίνα Φίλη (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

4. (8.) Όλγα Γεωργοπούλου (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

5. (4.) Κωνσταντίνα Παρίδη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ:

1. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Γ.Σ. Άρης Βούλας)

2. («) Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. («) Νίκος Αντωνιάδης (Ο.Α. Χανίων)

4. (5.) Γεράσιμος Πετρής (Α.Ο. Ταταύλα)

5. (4.) Δημήτρης Κορδούτης (Ο.Α. Χανίων)

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

1. («) Ελισάβετ Τέρπου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

3. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

4. (5.) Χρυσή Φωτιάδου (Σάρισες Φλώρινας)

5. (4.) Ελένη Σοφρά (Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης)

ΝΕΟΙ:

1. («) Γεράσιμος Πετρής (Α.Ο. Ταταύλα)

2. («) Γεράσιμος Χατζηλυγερούδης (Α.Ο Ταταύλα)

3. (5.) Γιάννης Μπόσκοβιτς (Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.)

4. (3.) Ιάσωνας Κορδούτης (Α.Σ. Ίφιτος Πατρών)

5. (7.) Κωνσταντίνος Στάμου (Γ.Α.Σ. Ελευσίς)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ:

1. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

2. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. («) Χρυσή Φωτιάδου (Σάρισες Φλώρινας)

4. (5.) Ντανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

5. (4.) Θεοδώρα Βασιλειάδου (Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

ΠΑΙΔΕΣ:

1. (2.) Σωκράτης Γιαννούτσος (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

2. (1.) Αλέξανδρος Μαδέσης (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

3. («) Αλεσσάντρο Φέλτσερ (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

4. («) Ευστάθιος Μανωλόπουλος (Α.Σ. Το Γυμνάσιο)

5. («) Κίμωνας Μήτκας (Α.Σ. Φάρος Αλεξανδρούπολης)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

2. («) Χρυσή Φωτιάδου (Σάρισες Φλώρινας)

3. («) Λεμονιά Γκαϊντατζή (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

4. («) Ευαγγελία Μεραμβελλιωτάκη (Α.Ο. Νέου Φαλήρου)

5. («) Μαρία Δημητρίου (Γ.Α.Σ. Ελευσίς)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:

1. («) Κωνσταντίνος Μηλικούδης (Φιλία Ορεστιάδας)

2. («) Δημήτρης Σωτηρόπουλος (Α.Σ. Άτλαντας Αγίας Βαρβάρας)

3. («) Γιάννης Μαστρογιάννης (ΠΑΛ Φοίνικες Πάτρας)

4. («) Κωνσταντίνος Σωτηρίου (A.Σ.E.A. Σάρισες Φλώρινας)

5. («) Γιώργος Κάλλιας (Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. («) Λεμονιά Γκαϊντατζή (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

2. («) Ζωή Καζάκου (Ο.Α. Χανίων)

3. («) Βασιλική Μπουλά (Πανιώνιος Α.Ο. Χίου)

4. (») Αλεξία Μάλο (Σάρισες Φλώρινας)

5. («) Γεωργία Σπανού (Σάρισες Φλώρινας)

                                     

Είσοδος



gpsportimages ΖΕΥΣ ΓΙΑ SITEimages genesispharma-logoimages new logo gerflor

stiga-728-looped